Nově spolupracujeme s Ženami na víně. Nový projekt, nový produkt - Víno Ženy na víně. Nákupem tohoto vína pomůžeme těmto třem organizacím: Rozalio, Vítej, Tlapky Mochov. Vyzkoušejte a uvidíte, že stojí za to pomáhat...

Pohanka světlá 500 g Green Apotheke

Kód: 634
Neohodnoceno
31 Kč
Skladem (3 ks)

Mechanicky loupaná pohanka.

Nutričně velmi hodnotná plodina. Skvělá jako příloha, kaše i do polévky. Výborná zapečená na sladko i na slano.

Přirozeně bezlepková plodina.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: mechanicky loupaná pohanka

Mechanické loupání pohanky umožní zachování řady cenných látek, které se při tepelném loupání napařováním znehodnocují či dochází k jejich úbytku. Hodí se jako příloha, do kaší, polévek, rizot, pomazánek i do sladkých nákypů, lívanců a placek.

Hmotnost: 500 g

Výrobce: Mediate s.r.o.

Výživové údaje ve 100g výrobku:  

Energetická hodnota 1290kJ/308kcal
Tuky 2,1g
- z toho nasycené mastné kyseliny -
Sacharidy 73,8g
- z toho cukry -
Bílkoviny 9,7g

 

 

Zařazením pohanky do svého jídelníčku pomůžete nejen Vašim cévám. Pohanka obsahuje spoustu minerálních látek - mangan, zinek, selen a měď. Vitamíny B1, B2, niacin, vitamin E a C. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny - kyselinu linolovou a kyselinu linoleovou, které se podílí na snižování hladiny krevního cholesterolu a prevenci aterosklerózy. Pohanka obsahuje aminokyselinu lysin, která je účinná v prevenci aktivizace herpetických virů (původci oparů). Je cenným zdrojem bílkovin.

Pohanka je nejlepším přírodním zdrojem rutinu (bioflavonoidů), rostlinných antioxidantů, které působí společně s vitamínem C blahodárně na posílení obranyschopnosti organismu, na posílení stěn a pružnost krevních vlásečnic a v prevenci srdečních chorob.