Saturejka zahradní nať 50g Salvia Paradise

Kód: 520
Neohodnoceno
28 Kč
Dostupné do 3 dnů
Položka byla vyprodána…

Saturejka podporuje přirozenou obranyschopnost - imunitní systém. Lze ji užívat jako čaj, ale i jako koření do pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Saturejka pochází z oblastí kolem Černého moře, z východního Středomoří a jižní Evropy, kde tvoří součást stále zelených porostů. Známe dva druhy saturejek horskou a zahradní. Oba tyto druhy lze použít stejně. Saturejka je částečně vytrvalá letnička. Dorůstá výšky okolo 30 centimetrů a šířky okolo 20 centimetrů. V létě kvete malými bílými kvítky se světle fialovým nádechem. Aromaticky nasládlé zelené lístky jsou oválné, špičaté. Je oblíbená v Evropě a v Americe a známá pod názvem „fazolová bylina“, neboť používá-li se k fazolovým pokrmům, pomáhá zabraňovat následnému nadýmání.

 

Saturejka je známou již od 9. st. Jako koření ji používali již ve starověké kuchyni a byla pěstována na zahrádkách. Saturejka lze přidávat do všech pokrmů, kam se běžně přidává pepř. Doporučuje se přidat při přípravě zvěřiny, ale i fazolí atd.

Saturejka podporuje přirozenou obranyschopnost - imunitní systém. Lze ji užívat jako čaj, ale i jako koření do pokrmů, jak již bylo zmíněno výše. Saturejka harmonizuje a udržuje normální trávicí funkce, udržuje trávicí komfort. Jsou známé i účinky antioxidační.

Minimální množství nákupu je 10 g

Surovina pro přípravu bylinného čaje - individuální použití